KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14378054

nr 1437 8054

Gunnar Mossberg

(1903-1983), Sverige

Oljemålning, Austers läge, Fårö, Signerad. Olja på pannå, 20x4+ 9, yttermått inklusive ram: 33x63 cm

Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk målare.

Utrop:

500 kr

måndag 13 december 2021
kl 18:34:29

Gunnar Mossberg

Läs mer om Gunnar Mossberg